PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – ÚNOR

Únor je měsícem prolínajících se energií a důkazem toho, že dokonalá harmonie potřebuje rozpory a protiklady. Je to také měsíc naděje a čistoty. Pojďme se společně podívat na to, jak proplout únorovými dny s radostí, lehkostí a uměním načerpat z něj co nejvíce pozitiv. 

 

Užívejte si kouzlo naděje

Začátkem února jsme mohli oslavit svátek Imbolc, který je u nás známější jako Hromnice. Nejen, že se postupně prodlužuje den a my si krok za krokem užíváme stále více světla, ale také se pomaličku začíná probouzet příroda. Oficiálně jsme teprve za půlkou zimy, ale Imbolc dříve symbolizoval právě její konec a blízké vyhlídky na jaro. 

 Vychutnejte si změny

V jednu chvíli vás za okny okouzlí třpytivý sníh objímající holé větve stromů a vzápětí hledíte do oslňující záře slunce, jehož paprsky dopadají na právě rašící trávu. Právě změny jsou důležitým krokem k transformaci. Nebojte se jich ani v běžném životě. Někdy s sebou mohou nést určitou dávku nejistoty, ale pokud už o změně uvažujete, vždy vám to riziko stojí za to podstoupit. Protože ať to dopadne jakkoliv, dopadne to pro vás pokaždé dobře.  

 

.
.
.

Plujte na vlně harmonie

Únor je stále ještě chladným měsícem, který nás vybízí k odpočinku a tvoření si útulného prostředí stejně, jako tomu bylo v lednu. Zároveň se v nás ale pomalu rodí nová energie, která nás nutí něco dělat. Využijte ji k dotahování plánů do dalšího období a začněte pomalu rozhýbávat svoje tělo. Uvědomte si, že bez tmy by nebylo světlo, bez spánku energie, bez stresu klid a bez smutku radost. Přijměte tyto rozpory jako cestu k dokonalé harmonii.

 

 Zahalte se do hřejivého objetí lásky

V lednu jsme vám radili sepsat si vše, co milujete, a vyplnit těmi věcmi celý únor. Pokud jste to neudělali, stále máte čas to napravit. Protože, ať chceme, nebo ne, ať Valentýna slavíme, nebo ne, ať máme partnera, nebo ne, únor je obecně považovaný za jeden z měsíců lásky a těmto myšlenkám nebo externím zmínkám o lásce se prostě nevyhneme. 

Zkuste udělat něco krásného nejen pro sebe, ale také pro někoho jiného. Stačí milý telefonát blízké osobě, drobná pomoc nebo úsměv někomu úplně neznámému či dobrý skutek se vším všudy. Říká se, že pokud něco chcete nebo potřebujete, musíte to sami nejprve dát. A to platí i v případě lásky

 

Zahřejte své srdce

Legenda praví, že v únoru vyšla bohyně Brigit z plamenů a svou velkou holí rozbila zmrzlou zem, aby mohla vyklíčit nová semínka. Když cítíte romantickou lásku a vášeň, máte pocit, jako by vás zevnitř hřál a možná až spaloval oheň. Zapalte si doma každý večer svíčku a chvíli vědomě pozorujte plamínek. Nejen, že si procvičíte techniku mindfulness, ale také si dopřejete zklidňující pocit uzemnění a pohody. 

 

Únor v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v únoru

Milujete svíčky, vykuřovadla i aromalampy s esenciálními oleji a rádi pomocí nich čistíte a harmonizujete svůj prostor? Nezapomeňte, že je třeba v čistotě uchovávat i je. Umyjte svícny, odstraňte zbytky vosků nebo usazené esence z aromalampy. Můžete také umýt stojánky nebo kadidelnice na vykuřovadla a všechny pomůcky si projít, srovnat, vytřídit a případně si sepsat, u kterých je třeba doplnit zásoby. Doma často intenzivně a krátce větrejte, abyste dovnitř vpustili čerstvý vzduch a novou energii.

Nov v únoru

Zamyslete se nad svými věcmi. Které oblečení rádi nosíte, jakou kosmetiku nadšeně používáte nebo třeba jak byste chtěli, aby vypadal váš ideální domov. Potom si položte otázku, zda věci, které máte, tyto představy naplňují a dělají vám radost. Pokud u některých odpovíte negativně, pryč s nimi. Možná to bude znít trochu radikálně, ale pokud vám nějaká věc nepřináší radost nebo užitek, nepotřebujete ji. 

Dorůstající měsíc v únoru

Projděte svoje plány, které jste si během zimy vymysleli, a dejte jim konkrétní obrysy a pořadí. Jedním z důvodů, proč některé plány a předsevzetí zkrachují, je to, že výsledků chcete dosáhnout příliš rychle nebo zvládnout mnoho věcí najednou. Ne nadarmo se říká: "Think big, act small."

Další věc je ta, jak maximálně zefektivnit své činnosti a nemuset říkat, že na ně nemáte čas. Příkladem může být i provádění rituálů, které půjde úplně samo s naší rituální sadou neboli přenosným oltářem, který si můžete vzít kamkoliv, a obsahuje vše, co potřebujete. Chytrými kroky a plánováním v pohodě stihnete mnohem více věcí.

 

Úplněk v únoru

Udělejte si večer jen pro sebe. Můžete rituálně očistit a nabít vaše kameny, dopřát si horkou sprchu nebo koupel, konečně přečíst oblíbenou knihu nebo se třeba brzy večer bez výčitek zachumlat do měkké postele a dívat se na seriál. Přidat můžete oblíbenou hudbu, aromaterapeutická srdíčka nebo milované jídlo. Poslouchejte svoje tělo, co zrovna potřebuje, a to mu s vděčností poskytněte. Za chvíli ho totiž čeká krásné, ale možná trochu energeticky náročné jaro. 

.
.
.

 

Zpět do obchodu