PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – LEDEN

Tento měsíc je pro většinu z nás jedním z nejnáročnějších hned z několika důvodů. Surová spící příroda, chlad i dlouhé temné dny však mají své opodstatnění a jsou nedílnou součástí procesu rovnováhy. Pojďme se spolu podívat na to, jak si leden užít a využít jeho potenciál na maximum.

Dopřejte si delší odpočinek

Krátké dny nás přímo vybízí k tomu zůstat v posteli o něco déle a možná i častěji cítíme únavu. To je v tomto období naprosto přirozené. Nemějte proto výčitky kvůli zvýšené potřebě spánku a nebojujte s únavou. Jednoduše poslechněte svoje tělo, zachumlejte se do teplé peřiny a užívejte si kouzelné účinky říše snů. 

Chybějící energii harmonizujte prostřednictvím kamenů a krystalů. Jedním z těch, které vám dodají sílu a hřejivou energii, je tygří oko. Tento kámen pomáhá také s plánováním cílů a snů, což je v lednu příhodné. Ale o tom už níže v článku. 

Vytvořte si příjemné prostředí

Říká se, že to, v jakém prostředí se nacházíme, přímo ovlivňuje naši náladu a psychické rozpoložení. Pokud máte kolem sebe chaos, pravděpodobně se budete hůř soustředit na práci. Příliš mnoho věcí může vyvolat úzkost a pocit zahlcení. Pokud se vám u sebe doma nelíbí, těžko se vám tam bude dobře odpočívat. 

A právě v lednu budete doma trávit pravděpodobně více času. Zamyslete se nad tím, co by vám pomohlo cítit se doma příjemně. Jsou to nějaké nové doplňky, vytřídění věcí nebo přestěhování nábytku? Inspirujte se na IG profilu @yogaday.cz nebo @domov_carodejky.

Nezapomeňte také na energie, které se u vás doma hromadí. Energetický restart svému domovu dopřejete úplně jednoduše s vykuřovací svíčkou, která nádherně voní a zároveň čistí prostor.

 

 Obklopte se lednovými barvami

Podpořte lednovou energii prostřednictvím barev, které jsou ztělesněním přínosů tohoto období. 

Fialová – je barvou meditace, duchovna a propojení s vnitřním já. 

Bílá — symbolizuje nové začátky, naděje, sny i čistotu mysli. 

Šedá — elegantní barva neutrality, rovnováhy a organizace.

 

 

 Ponořte se do sebe

V lednu všechno utichá a magická síla zimy je na svém vrcholu. V tomto období se nejvíc ukáže, jak moc jsme vyrovnaní sami se sebou, jak moc nám vyhovují naše životy a vztahy. Protože právě v těchto dnech trávíme nejvíc času doma, sami nebo se svými nejbližšími. Pokud se nyní necítíte dobře, zamyslete se nad tím proč. Možná nemáte žádnou oblíbenou činnost, vaše vztahy úplně dobře nefungují nebo vám nevyhovuje místo, kde žijete. Udělejte vše proto, abyste se příští leden cítili skvěle. 

Pokud si nejste jistí ohledně některých životních otázek nebo třeba směru, kterým se dál vydat, vyložte si Karty s duší. Jsou nejen nádherné, ale taky se velmi snadno používají i těm, kteří s výkladem karet dosud nemají žádné zkušenosti. Třeba v nich i vy najdete důležité odpovědi nebo vhledy do svého života. 

  

Plánujte si sny

A právě poklidná temnota ledna nám dovoluje věnovat čas introspekci a plánování. Leden bývá měsícem předsevzetí, která velmi často zůstanou nenaplněná. Proč tomu tak je? Lidé si obvykle dávají moc velké cíle nebo se zařeknou pro věci, které oni sami ani moc nechtějí a spíš je nutí okolnosti. Co vlastně v životě chcete? Dopřejte si poklidnou meditaci, kde necháte svou mysl i srdce vizualizovat svoje sny. Vytvořte si vision board s co nejvěrnějšími obrázky toho, co chcete. Uděláte tak první krok na cestě ke spokojenosti. 

Hojnost do svého života přivoláte například prostřednictvím rituálu. Nechcete dlouze zjišťovat, co všechno k němu potřebujete? Od toho je tu naše předpřipravená Rituální souprava Hojnost, kterou využijí nejen začínající čarodějky. 

 

.
.
.

Udělejte prostor lásce

Leden může leckomu přijít jako velmi temné a možná až depresivní období. Ale právě tehdy nás nejvíc nabíjí a drží nad vodou láska. Nemusí to být jen láska k partnerovi, dětem nebo rodině. Je to láska k oblíbeným věcem, každodenním maličkostem i láska k sobě samotným. Sepište si na papír, co milujete. Cokoliv vás napadne. A snažte se těmito věcmi naplnit celý leden i další měsíce. Buďte vděční za to, jací jste, oceňte svoje přednosti a poděkujte svému tělu, že vám tak dobře slouží a nosí vaši duši po cestách za dobrodružstvím. 

Podpořit láskyplnou atmosféru můžete i prostřednictvím svíčky s nádhernou vůní jasmínu a bergamotu a příznačným názvem – Láska

 

Leden v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v lednu

 Zkuste se sladit s ubývajícím měsícem a v určitých oblastech také trochu ubrat. Zbavte se nepotřebných věcí, nepořádku, dluhů a nesplněných slibů. Ubrat můžete i v množství slov a spíše poslouchat, co vám říkají druzí. Vyslechněte si jejich přání, obavy i radosti a buďte jim oporou. 

Nov v lednu

První novoluní v novém roce je pro mnohé kultury teprve ten pravý okamžik pro začátek něčeho nového. Říká se, že pokud ve svém životě chcete přivítat něco nového, musíte tomu nejprve vytvořit prostor. Uvědomte si, co vám v životě nepřináší tolik radosti a místo toho byste rádi přivítali něco nového. Teď je ten správný čas na nové začátky. 

Dorůstající měsíc v lednu

Uvědomte si, koho ve svém životě milujete a rádi byste s ním trávili víc času. Zkuste i po svátcích podpořit rodinné vazby a zorganizujte rodinné setkání. Buďte tím, kdo vezme věci do svých rukou a upevní přátelské, rodinné, ale třeba i partnerské vztahy. 

Úplněk v lednu

Studium je jedním z nejdůležitějších pilířů seberozvoje. Pokud máte nějaké konkrétní sny, prozkoumejte možnosti, jak jich můžete dosáhnout. Zaměřte se na metody sebepoznání a položte si otázku, o kterém tématu byste se rádi dozvěděli víc. Nahlédněte do rodinné historie a zjistěte něco o svých předcích.  

Zpět do obchodu