PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – BŘEZEN

Silná energie znovuzrození proudí všude kolem nás. Cítíme ji ve vzduchu, vidíme ji kolem sebe v podobě kvetoucích stromů a nově rašící trávy... Ale cítíme ji i v sobě? Možná vás paradoxně objímá spíš únava a nejraději byste celý den jen spali. Pojďme se spolu podívat, co krásného nám březen přináší, proč vzniká jarní únava a co s ní případně můžeme dělat.

 

 Pusťte k sobě nezkrotnou energii

V březnu dominuje vytrvalá a lehce agresivní síla Berana, která nás pohání vpřed, vnáší nám do mysli nové nápady a do těla vlévá vitalitu. Ta stejná síla barví okolní přírodu a pomáhá stromům i rostlinám rozkvést. Nechte ji v sobě proudit a kdykoliv to bude možné, běžte ven do přírody a vychutnávejte si paprsky slunce, které jsou zatím stále vzácné.

 

Oslavujte úctu k životu i vlastní sebeúctu

V březnu nás také čeká další ze svátků Kola roku – Ostara. Pokud vám klasické Velikonoce nic moc neříkají, zkuste je tento rok pojmout jinak. Kupte si květiny, oblékněte veselé barvy – nejlépe zelenou, a užívejte si objetí a přítomnost své rodiny a přátel. Zaměřte se na to, jak o sobě přemýšlíte a jak o sobě mluvíte. Je to jako o člověku, ke kterému chováte úctu a lásku? Pokud ne, změňte to.


Pryč s jarní únavou

Padá na vás místo jarní energie dechberoucí únava? Položte si otázku, co jste dělali v zimě? Zatímco se naši předkové přizpůsobovali ročním obdobím a v zimě více spali a vydatněji jedli, my většinou svůj režim příliš neměníme. Jarní únava nám tedy říká, že jsme v zimě jaksi zapomněli zvolnit a odpočívat. Co s tím? Dopřejte si odpočinek, sluneční paprsky, vitamíny a lehkou stravu a zkuste se příští zimu více přizpůsobit přírodním cyklům. Uvidíte, že jarní únava bude rázem minulostí.

 

.
.
.

Nastavte si hranice

Rostlinou tohoto měsíce je kopřiva, pro jejíž sběr je právě březen jedním z nejvhodnějších období. Tato na první pohled nenápadná rostlina v sobě ukrývá silné léčivé účinky i dokonalou ochrannou metodu. Jako by nám říkala: Dotýkej se mě jemně, jinak ti to oplatím. A právě takovou jedinečnou sílu a schopnost nastavit si svoje hranice, má každý z nás. Nelíbí se vám, jak se k vám někdo chová? Tak už mu to nedovolte.

 

Udělejte změnu pro změnu

Jak už řekl Albert Einstein: „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky."  Takže, pokud toužíte ve svém životě něco změnit, musíte nějak změnit i své konání. Chcete, aby se změnilo chování vašeho partnera, přátel nebo dětí? Změňte to svoje k nim. Toužíte vydělat více peněž a realizovat díky nim svoje sny? Začněte pracovat jiným způsobem.  Svoje rozhodnutí udělat změnu můžete podpořit prostřednictvím křišťálu, který vám dodá potřebnou energii.

 

Březen v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v březnu

Nechte pokojnou silou větru odvát všechny vaše starosti, obavy a trápení. Lpět na minulosti vám do života nic nepřináší a naopak vás tíha předchozích událostí možná drží zpět v cestě za štěstím. Poděkujte za zkušenosti, kterém vám život prozatím dal, mějte v patrnosti lekce, které vám udělil, ale nenechte tyto minulé věci omezovat váš další rozvoj a růst. 

 

Nov v březnu

Začněte s čistým štítem a dodejte všemu, co vás obklopuje, vzdušnost a lehkost. Začněte s klasickým jarním úklidem, zbavte se dávno zapomenutého prachu nebo zapadaných pokladů pod gaučem a pomyslně s nimi koštětem vymeťte i negativní energii ze všech koutů. Nechte vaše květiny růst a prospívat bez suchých listů a staré hlíny. Nezapomeňte se zbavit nechtěných energií kolem vás a využijte sílu vykuřovadel. Nebojte se ušpinit si ruce a dopřát si kontakt se zemí třeba i prostřednictvím groundingu

  

Dorůstající měsíc v březnu

Zasévejte! Nejen nová semínka rostlin do půdy, ale i nové nápady, touhy a plány. Nenechte se zastavit, protože všechno, co si dovedete představit, může se i stát. Pokud ještě nemáte vision board, udělejte si ho. Protože, pokud nebudete vědět, co v životě chcete, jak se vám to potom může splnit? 

 

Úplněk v březnu

Naučte se přijímat změny a nové věci s lehkostí a úsměvem prostřednictvím jednoduchého rituálu. Vytvořte si talisman zasvěcený elementu vzduchu a la zvonkohra. Připevněte na provázek kousky lasturek, kamínků, zvonečků, peříček a všeho, co vás napadne. Myslete u toho na váš záměr prohloubit otevřenost vůči novinkám a změnám a umění využít jejich obrovský potenciál. Talisman poté zavěste do okna a pravidelně věnujte pár minut jeho pozorování a přijímání toho, co symbolizuje. 

 

 

.
.
.
Zpět do obchodu