PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – DUBEN

Nastává čas, kdy se můžeme svézt na vlně tvořivé energie, která nás dokáže nakopnout a přinést nám do života radost i hojnost. Vychutnejte si energii Země a všech jejích živlů! Protože duben je na to jedním z těch nejvhodnějších měsíců. Podívejte se na naše tipy, jak si ho užít do posledního slunečního paprsku, za pohlazení větru, při očistném dešti a ve spojení se zemí.

 

Zažehněte v sobě oheň

Ohnivá energie je to, co nám dodává odvahu, vytrvalost i nadšení. Ne náhodou nás právě na konci dubna čeká jeden ze svátků Kola roku Beltaine, který je oslavou magie, lásky a vášně. Pokud máte partnera, zkuste mezi vámi obnovit nebo přiživit jiskru a naplánujte si třeba společnou masáž nebo jinou příjemnou aktivitu, kterou spolu tak často neděláte. Jestli partnera nemáte, projevte lásku sami sobě a tomu, kým jste.  Dopřejte si den jen pro sebe a vyplňte ho sebepéčí ve všech směrech. 

 

 

Věnujte čas seberozvoji

Jak už jsme zmínili v úvodu, duben je měsícem, který je přímo stvořený na nové projekty a seberealizaci. Podívejte se po kurzech, které by vás mohly dovést k vysněné práci nebo oblíbené činnosti, přečtěte si zajímavou knihu, navštivte nějaký seminář nebo věnujte čas sebepoznávání. Zkuste se naučit něco nového, ať váš potenciál roste spolu s dubnovou energií.

 

 

.
.
.

Navraťte se ke kořenům

A to myslíme doslovně. Příroda se probudila ze zimního spánku a nic jí nestojí v cestě k tomu, aby tvořila. Načerpejte tento pozitivní "vibe" i vy a znovu se spojte se zemí. Choďte bosí po lesních cestách, zabořte ruce do hlíny, ať už jen tak, nebo v rámci prací na zahrádce. Vychutnávejte si čerstvou vůni vzduchu a dotkněte se hrubé kůry majestátních stromů. Užijte si pocity bezpečí a uzemnění, které vám kontakt s přírodou přináší, a vezměte si kus tohoto kouzla i do svých domovů nebo na balkón prostřednictvím přírodních prvků a rostlin.

Pokud si vytvoříte příjemné posezení na balkóně nebo terase, nezapomeňte tento prostor očistit a energeticky vyladit prostřednictvím vykuřovadel

 

 

Užívejte si každou chvíli

Naučte se přizpůsobit tomu, co se kolem vás děje. Protože právě ta schopnost přizpůsobení vám přinese nečekanou radost. Nebraňte se procesu, změnám, novinkám nebo nějaké větší aktivitě. Zkuste s úsměvem na tváři a odvahou naskočit do všeho, co vám život přinese, a užívejte si každou chvíli, která vám do duše vlije hluboký pocit toho, že opravdu žijete. 

 

 

 

Rozsviťte svou mysl

 Květinou dubna je pampeliška, kterou můžete vidět na každém rohu. Inspirujte se její vůli k životu, kterou ukazuje v každém betonovém koutu nebo extrémně nerovném terénu. Načerpejte její schopnost přizpůsobení se a vychutnejte si její sytou žlutou barvu symbolizující optimismus a radostnou energii. Pampelišku můžete i sníst, takže se přímo vybízí natrhat si její listy do salátu nebo z květů připravit med. 

 

 

Duben v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v dubnu

Zkuste se zamyslet nad tím, které věci, situace nebo třeba vztahy vás blokují k tomu, abyste se posouvali dál. Připusťte si naplno, proč tomu tak je, a začněte se změnou. Možná se jich nemusíte zbavovat, možná vám právě energizující duben dovolí je pouze přetvořit a využít jejich potenciál jinak. Tak, aby s vámi tvořily harmonickou kombinaci a byly vám k prospěchu. 

 

 

Nov v dubnu

Ztište se. Vše v životě potřebuje rovnováhu a velká aktivita si zpátky žádá klid. Naslouchejte si prostřednictvím meditace, cvičení, chvilek, kdy jste pouze sami se sebou a vyslyšte to, po čem vaše duše volá. Buďte pozorným posluchačem pro vaše milované, kteří možná nestojí o žádné rady, ale pouze o pocit, že jste tu pro ně a mohou se na vás spolehnout. 

Dorůstající měsíc v dubnu

Radost z pokroku někdy může zkazit hledání dokonalosti. Pokud nás nějaká životní oblast velmi baví a zajímá, máme tendence sledovat a porovnávat se s těmi nejlepšími. Potom však zabíjíme radost ze svého vlastního pokroku. Uvědomte si, kolik jste toho v životě už dokázali, a že je kolem vás spousta lidí, kteří z nějakého důvodu vzhlížejí a porovnávají se právě s vámi.

Úplněk v dubnu

Dotáhněte všechny téměř dokončené věci a radujte se z uvolněné energie. Úplněk vám k tomu dodá sílu. Stejně, jako dobíjíte své kameny a krystaly na měsíčním světle, můžete dobít i sebe. Utvořte venku v přírodě za svitu měsíce kruh z květin, kamenů nebo větviček, stoupněte si doprostřed něj a nechte jemné světlo měsíce, ať prostoupí vaše tělo i mysl.

.
.
.

Úplněk je díky své síle dokonalý pro tvorbu rituálů, které se vám budou snadno a pohodlně tvořit třeba s naší úplňkovou rituální sadou

 

Zpět do obchodu