PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – KVĚTEN

V květnu se všechno tak nějak přirozeně stává hezčím. Z obyčejných hnědých větviček jsou záplavy barevných květů a z chladných dní jsou dny plné světla a voňavého vzduchu s příslibem léta. Nechte se těmito příjemnými změnami inspirovat a snažte se ve všem kolem vás najít to krásné. Stačí se jen zastavit, dívat a chtít vidět. Symboly května jsou milenci a růže, která ukazuje touhu a otevřenost k lásce. 

 

Rozdmýchejte v sobě plamen lásky

Květen začíná svátkem Kola roku Beltainem, který se slaví z 30. 4. na 1. 5.  ve jménu lásky, magie a plodnosti. A právě láska je to, co se společně s vůní rozkvetlých stromů vznáší ve vzduchu po celý měsíc. Nechte ji prostoupit vaše tělo i ducha a přijměte myšlenku, že láska není jen všude kolem, ale že její největší zdroj najdete ve svém nitru.  Usmějte se na sebe do zrcadla, usmívejte se na ostatní lidi venku na ulici, obejměte svoje milované a dělejte jim radost.

 

 

 

.
.
.

Otevřete se pozitivním pocitům

S láskou se pojí i pocity pochopení, odpuštění, vděčnosti a sounáležitosti. Říká se, že čemu věnujete pozornost, to sílí a stává se skutečností. Zaměřte se na tyto láskyplné pocity a zkuste je co nejvíce aplikovat do svého života. Zkuste pochopit jednání někoho, kdo se podle vás někdy nezachoval úplně nejlépe. Vžijte se do jeho situace a odpusťte mu s myšlenkou, že to nedělal proto, aby vám ublížil, ale proto, že dříve někdo ublížil jemu.

Uvědomte si, že každý člověk má nějaké starosti a problémy, které ovlivňují jeho jednání. A co můžete ovlivnit vy sami jsou pouze vaše vlastní reakce a chování. Znovu si sepište, za co jste ve svém životě vděční a co všechno se vám povedlo. 

 

 

Naučte se správně dívat

Pokud se budeme jenom zběžně dívat, ledacos přehlédneme nebo vytvoříme prostor ke zbytečným domněnkám. Pokud se ale naučíme dívat opravdu pozorně, nejen, že lépe uvidíme realitu, ale také lépe oceníme krásné věci a procítíme pozitivní pocity. Umění mindfulness, neboli prožití přítomného okamžiku, nám pomůže například ke snížení stresu, zlepšení kognitivních funkcí a zlepšení celkové psychické i fyzické pohody. A jak na to? To vám poradí naše Mindfulness kartičky.

 

Promluvte ke svému budoucímu já

Možná už jste slyšeli otázku, jakou radu byste dali svému minulému já. To je vlastně docela jednoduché, protože byste vycházeli z nějakých aktuálních zkušeností. A jak se říká, po bitvě je každý generál. Co když to ale otočíme a napíšeme dopis svému budoucímu já. Vyjádřete tam, co na sobě aktuálně máte rádi a čeho si na sobě ceníte, jak se cítíte, jaké máte obavy, sny, přání, jací byste si přáli být za 5 let a cokoliv dalšího vás napadne. Dopis složte do obálky, přidejte plátky sušených růží, zalepte a za 5 let otevřete.

 

 

Prožijte své emoce

Člověk má občas tendence vyhýbat se těžkým a nepříjemným věcem. Myslíme si, že když před něčím zavřeme oči, tak to zmizí. Někdy se těžko smiřujeme se svými emocemi a chceme je potlačit. Tím si ale jenom zaděláváme na psychické i fyzické problémy a brzdíme svůj seberozvoj. Pamatujte na to, že žádná emoce není špatná a její prožití nás posouvá dál. Umístěte do svého domova růženín, který prožívání emocí svou energií napomáhá, a zacvičte si jógu zaměřenou na otevírání hrudníku. Právě tam je totiž uložené centrum našich emocí.

 

 

 

.
.
.

Květen v souladu s fázemi měsíce

 

Couvající měsíc v květnu

Dotýkejte se svého těla s láskou, pohlaďte se a obejměte. Pokud hledáte spřízněnou duši, měli byste vědět, že tou nejspřízněnější duší jste vy sami sobě. Zkuste přijít na to, co vám dělá radost nebo co cítíte, že aktuálně potřebujete. Může to být víc spánku, přidání vitamínů, procházky nebo třeba pravidelné čtení místo koukání do telefonu. Zařaďte tyto věci, které vám dělají dobře, do své denní rutiny jako vyjádření lásky a vděčnosti za to, jací jste. Láskyplnou atmosféru dokáže podpořit i vhodně vybraná svíčka s aromaterapeutickými esencemi

Nov v květnu

Zbavte se toxických vztahů, které vás vyčerpávají. Možná je ve vašem okolí někdo, s kým udržujete kontakt jen ze zvyku, nebo proto, že si ho nechcete rozhádat, nebo třeba proto, že doufáte, že se situace mezi vámi časem nějak změní. Položte si otázku, zdali vám tento vztah dává víc radosti nebo trápení, a pokud je odpovědí to druhé, ukončete ho a vezměte si svoji energii zpět. Tento akt můžete podpořit prostřednictvím rituální sady s košťátkem, kterým pomyslně vymetete všechny žrouty energie pryč ze svého života. 

Dorůstající měsíc v květnu

Vstoupil vám za poslední dobu do života někdo, s kým vám je dobře? Pečujte o tento vztah a udělejte kroky k tomu jej prohloubit. Naplánujte nějakou společnou aktivitu, nabídněte pomoc nebo věnujte milá slova či úsměv. Nezapomeňte na to, že člověka nejvíc ovlivňuje 5 nejbližších lidí z jeho okolí. Vybírejte je pečlivě a pokud najdete ty pravé, nenechte je z vašeho života zmizet.

Úplněk v květnu

Připravte si speciální ledový čaj plný láskyplné energie. Na dno džbánu vložte nabité a očištěné krystaly růženínu, křišťálu a ametystu, přidejte okvětní lístky růží a zalijte svým oblíbeným ledovým čajem. Po celou dobu přípravy myslete na věci, které vás dělají šťastnými, a představujte si jako by se džbán postupně plnil láskou. Nechce jej stát přes noc na měsíčním světle (pokud ho necháte venku, něčím jej přiklopte). Během následujícího dne čaj postupně popíjejte a s každým douškem si představujte, jak se celým vaším tělem rozlévá láska. 

 

 

Zpět do obchodu