Novinky

PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – KVĚTEN

V květnu se všechno tak nějak přirozeně stává hezčím. Z obyčejných hnědých větviček jsou záplavy barevných květů a z chladných dní jsou dny plné světla a voňavého vzduchu s příslibem léta. Nechte se těmito příjemnými změnami inspirovat a snažte se ve všem kolem vás najít to krásné. Stačí se jen zastavit, dívat a chtít vidět. Symboly května jsou milenci a růže, která ukazuje touhu a otevřenost k lásce. 

 

Rozdmýchejte v sobě plamen lásky

Květen začíná svátkem Kola roku Beltainem, který se slaví z 30. 4. na 1. 5.  ve jménu lásky, magie a plodnosti. A právě láska je to, co se společně s vůní rozkvetlých stromů vznáší ve vzduchu po celý měsíc. Nechte ji prostoupit vaše tělo i ducha a přijměte myšlenku, že láska není jen všude kolem, ale že její největší zdroj najdete ve svém nitru.  Usmějte se na sebe do zrcadla, usmívejte se na ostatní lidi venku na ulici, obejměte svoje milované a dělejte jim radost.

 

 

 

.
.
.

Otevřete se pozitivním pocitům

S láskou se pojí i pocity pochopení, odpuštění, vděčnosti a sounáležitosti. Říká se, že čemu věnujete pozornost, to sílí a stává se skutečností. Zaměřte se na tyto láskyplné pocity a zkuste je co nejvíce aplikovat do svého života. Zkuste pochopit jednání někoho, kdo se podle vás někdy nezachoval úplně nejlépe. Vžijte se do jeho situace a odpusťte mu s myšlenkou, že to nedělal proto, aby vám ublížil, ale proto, že dříve někdo ublížil jemu.

Uvědomte si, že každý člověk má nějaké starosti a problémy, které ovlivňují jeho jednání. A co můžete ovlivnit vy sami jsou pouze vaše vlastní reakce a chování. Znovu si sepište, za co jste ve svém životě vděční a co všechno se vám povedlo. 

 

 

Naučte se správně dívat

Pokud se budeme jenom zběžně dívat, ledacos přehlédneme nebo vytvoříme prostor ke zbytečným domněnkám. Pokud se ale naučíme dívat opravdu pozorně, nejen, že lépe uvidíme realitu, ale také lépe oceníme krásné věci a procítíme pozitivní pocity. Umění mindfulness, neboli prožití přítomného okamžiku, nám pomůže například ke snížení stresu, zlepšení kognitivních funkcí a zlepšení celkové psychické i fyzické pohody. A jak na to? To vám poradí naše Mindfulness kartičky.

 

Promluvte ke svému budoucímu já

Možná už jste slyšeli otázku, jakou radu byste dali svému minulému já. To je vlastně docela jednoduché, protože byste vycházeli z nějakých aktuálních zkušeností. A jak se říká, po bitvě je každý generál. Co když to ale otočíme a napíšeme dopis svému budoucímu já. Vyjádřete tam, co na sobě aktuálně máte rádi a čeho si na sobě ceníte, jak se cítíte, jaké máte obavy, sny, přání, jací byste si přáli být za 5 let a cokoliv dalšího vás napadne. Dopis složte do obálky, přidejte plátky sušených růží, zalepte a za 5 let otevřete.

 

 

Prožijte své emoce

Člověk má občas tendence vyhýbat se těžkým a nepříjemným věcem. Myslíme si, že když před něčím zavřeme oči, tak to zmizí. Někdy se těžko smiřujeme se svými emocemi a chceme je potlačit. Tím si ale jenom zaděláváme na psychické i fyzické problémy a brzdíme svůj seberozvoj. Pamatujte na to, že žádná emoce není špatná a její prožití nás posouvá dál. Umístěte do svého domova růženín, který prožívání emocí svou energií napomáhá, a zacvičte si jógu zaměřenou na otevírání hrudníku. Právě tam je totiž uložené centrum našich emocí.

 

 

 

.
.
.

Květen v souladu s fázemi měsíce

 

Couvající měsíc v květnu

Dotýkejte se svého těla s láskou, pohlaďte se a obejměte. Pokud hledáte spřízněnou duši, měli byste vědět, že tou nejspřízněnější duší jste vy sami sobě. Zkuste přijít na to, co vám dělá radost nebo co cítíte, že aktuálně potřebujete. Může to být víc spánku, přidání vitamínů, procházky nebo třeba pravidelné čtení místo koukání do telefonu. Zařaďte tyto věci, které vám dělají dobře, do své denní rutiny jako vyjádření lásky a vděčnosti za to, jací jste. Láskyplnou atmosféru dokáže podpořit i vhodně vybraná svíčka s aromaterapeutickými esencemi

Nov v květnu

Zbavte se toxických vztahů, které vás vyčerpávají. Možná je ve vašem okolí někdo, s kým udržujete kontakt jen ze zvyku, nebo proto, že si ho nechcete rozhádat, nebo třeba proto, že doufáte, že se situace mezi vámi časem nějak změní. Položte si otázku, zdali vám tento vztah dává víc radosti nebo trápení, a pokud je odpovědí to druhé, ukončete ho a vezměte si svoji energii zpět. Tento akt můžete podpořit prostřednictvím rituální sady s košťátkem, kterým pomyslně vymetete všechny žrouty energie pryč ze svého života. 

Dorůstající měsíc v květnu

Vstoupil vám za poslední dobu do života někdo, s kým vám je dobře? Pečujte o tento vztah a udělejte kroky k tomu jej prohloubit. Naplánujte nějakou společnou aktivitu, nabídněte pomoc nebo věnujte milá slova či úsměv. Nezapomeňte na to, že člověka nejvíc ovlivňuje 5 nejbližších lidí z jeho okolí. Vybírejte je pečlivě a pokud najdete ty pravé, nenechte je z vašeho života zmizet.

Úplněk v květnu

Připravte si speciální ledový čaj plný láskyplné energie. Na dno džbánu vložte nabité a očištěné krystaly růženínu, křišťálu a ametystu, přidejte okvětní lístky růží a zalijte svým oblíbeným ledovým čajem. Po celou dobu přípravy myslete na věci, které vás dělají šťastnými, a představujte si jako by se džbán postupně plnil láskou. Nechce jej stát přes noc na měsíčním světle (pokud ho necháte venku, něčím jej přiklopte). Během následujícího dne čaj postupně popíjejte a s každým douškem si představujte, jak se celým vaším tělem rozlévá láska. 

 

 

PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – DUBEN

Nastává čas, kdy se můžeme svézt na vlně tvořivé energie, která nás dokáže nakopnout a přinést nám do života radost i hojnost. Vychutnejte si energii Země a všech jejích živlů! Protože duben je na to jedním z těch nejvhodnějších měsíců. Podívejte se na naše tipy, jak si ho užít do posledního slunečního paprsku, za pohlazení větru, při očistném dešti a ve spojení se zemí.

 

Zažehněte v sobě oheň

Ohnivá energie je to, co nám dodává odvahu, vytrvalost i nadšení. Ne náhodou nás právě na konci dubna čeká jeden ze svátků Kola roku Beltaine, který je oslavou magie, lásky a vášně. Pokud máte partnera, zkuste mezi vámi obnovit nebo přiživit jiskru a naplánujte si třeba společnou masáž nebo jinou příjemnou aktivitu, kterou spolu tak často neděláte. Jestli partnera nemáte, projevte lásku sami sobě a tomu, kým jste.  Dopřejte si den jen pro sebe a vyplňte ho sebepéčí ve všech směrech. 

 

 

Věnujte čas seberozvoji

Jak už jsme zmínili v úvodu, duben je měsícem, který je přímo stvořený na nové projekty a seberealizaci. Podívejte se po kurzech, které by vás mohly dovést k vysněné práci nebo oblíbené činnosti, přečtěte si zajímavou knihu, navštivte nějaký seminář nebo věnujte čas sebepoznávání. Zkuste se naučit něco nového, ať váš potenciál roste spolu s dubnovou energií.

 

 

.
.
.

Navraťte se ke kořenům

A to myslíme doslovně. Příroda se probudila ze zimního spánku a nic jí nestojí v cestě k tomu, aby tvořila. Načerpejte tento pozitivní "vibe" i vy a znovu se spojte se zemí. Choďte bosí po lesních cestách, zabořte ruce do hlíny, ať už jen tak, nebo v rámci prací na zahrádce. Vychutnávejte si čerstvou vůni vzduchu a dotkněte se hrubé kůry majestátních stromů. Užijte si pocity bezpečí a uzemnění, které vám kontakt s přírodou přináší, a vezměte si kus tohoto kouzla i do svých domovů nebo na balkón prostřednictvím přírodních prvků a rostlin.

Pokud si vytvoříte příjemné posezení na balkóně nebo terase, nezapomeňte tento prostor očistit a energeticky vyladit prostřednictvím vykuřovadel

 

 

Užívejte si každou chvíli

Naučte se přizpůsobit tomu, co se kolem vás děje. Protože právě ta schopnost přizpůsobení vám přinese nečekanou radost. Nebraňte se procesu, změnám, novinkám nebo nějaké větší aktivitě. Zkuste s úsměvem na tváři a odvahou naskočit do všeho, co vám život přinese, a užívejte si každou chvíli, která vám do duše vlije hluboký pocit toho, že opravdu žijete. 

 

 

 

Rozsviťte svou mysl

 Květinou dubna je pampeliška, kterou můžete vidět na každém rohu. Inspirujte se její vůli k životu, kterou ukazuje v každém betonovém koutu nebo extrémně nerovném terénu. Načerpejte její schopnost přizpůsobení se a vychutnejte si její sytou žlutou barvu symbolizující optimismus a radostnou energii. Pampelišku můžete i sníst, takže se přímo vybízí natrhat si její listy do salátu nebo z květů připravit med. 

 

 

Duben v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v dubnu

Zkuste se zamyslet nad tím, které věci, situace nebo třeba vztahy vás blokují k tomu, abyste se posouvali dál. Připusťte si naplno, proč tomu tak je, a začněte se změnou. Možná se jich nemusíte zbavovat, možná vám právě energizující duben dovolí je pouze přetvořit a využít jejich potenciál jinak. Tak, aby s vámi tvořily harmonickou kombinaci a byly vám k prospěchu. 

 

 

Nov v dubnu

Ztište se. Vše v životě potřebuje rovnováhu a velká aktivita si zpátky žádá klid. Naslouchejte si prostřednictvím meditace, cvičení, chvilek, kdy jste pouze sami se sebou a vyslyšte to, po čem vaše duše volá. Buďte pozorným posluchačem pro vaše milované, kteří možná nestojí o žádné rady, ale pouze o pocit, že jste tu pro ně a mohou se na vás spolehnout. 

Dorůstající měsíc v dubnu

Radost z pokroku někdy může zkazit hledání dokonalosti. Pokud nás nějaká životní oblast velmi baví a zajímá, máme tendence sledovat a porovnávat se s těmi nejlepšími. Potom však zabíjíme radost ze svého vlastního pokroku. Uvědomte si, kolik jste toho v životě už dokázali, a že je kolem vás spousta lidí, kteří z nějakého důvodu vzhlížejí a porovnávají se právě s vámi.

Úplněk v dubnu

Dotáhněte všechny téměř dokončené věci a radujte se z uvolněné energie. Úplněk vám k tomu dodá sílu. Stejně, jako dobíjíte své kameny a krystaly na měsíčním světle, můžete dobít i sebe. Utvořte venku v přírodě za svitu měsíce kruh z květin, kamenů nebo větviček, stoupněte si doprostřed něj a nechte jemné světlo měsíce, ať prostoupí vaše tělo i mysl.

.
.
.

Úplněk je díky své síle dokonalý pro tvorbu rituálů, které se vám budou snadno a pohodlně tvořit třeba s naší úplňkovou rituální sadou

 

PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – BŘEZEN

Silná energie znovuzrození proudí všude kolem nás. Cítíme ji ve vzduchu, vidíme ji kolem sebe v podobě kvetoucích stromů a nově rašící trávy... Ale cítíme ji i v sobě? Možná vás paradoxně objímá spíš únava a nejraději byste celý den jen spali. Pojďme se spolu podívat, co krásného nám březen přináší, proč vzniká jarní únava a co s ní případně můžeme dělat.

 

 Pusťte k sobě nezkrotnou energii

V březnu dominuje vytrvalá a lehce agresivní síla Berana, která nás pohání vpřed, vnáší nám do mysli nové nápady a do těla vlévá vitalitu. Ta stejná síla barví okolní přírodu a pomáhá stromům i rostlinám rozkvést. Nechte ji v sobě proudit a kdykoliv to bude možné, běžte ven do přírody a vychutnávejte si paprsky slunce, které jsou zatím stále vzácné.

 

Oslavujte úctu k životu i vlastní sebeúctu

V březnu nás také čeká další ze svátků Kola roku – Ostara. Pokud vám klasické Velikonoce nic moc neříkají, zkuste je tento rok pojmout jinak. Kupte si květiny, oblékněte veselé barvy – nejlépe zelenou, a užívejte si objetí a přítomnost své rodiny a přátel. Zaměřte se na to, jak o sobě přemýšlíte a jak o sobě mluvíte. Je to jako o člověku, ke kterému chováte úctu a lásku? Pokud ne, změňte to.


Pryč s jarní únavou

Padá na vás místo jarní energie dechberoucí únava? Položte si otázku, co jste dělali v zimě? Zatímco se naši předkové přizpůsobovali ročním obdobím a v zimě více spali a vydatněji jedli, my většinou svůj režim příliš neměníme. Jarní únava nám tedy říká, že jsme v zimě jaksi zapomněli zvolnit a odpočívat. Co s tím? Dopřejte si odpočinek, sluneční paprsky, vitamíny a lehkou stravu a zkuste se příští zimu více přizpůsobit přírodním cyklům. Uvidíte, že jarní únava bude rázem minulostí.

 

.
.
.

Nastavte si hranice

Rostlinou tohoto měsíce je kopřiva, pro jejíž sběr je právě březen jedním z nejvhodnějších období. Tato na první pohled nenápadná rostlina v sobě ukrývá silné léčivé účinky i dokonalou ochrannou metodu. Jako by nám říkala: Dotýkej se mě jemně, jinak ti to oplatím. A právě takovou jedinečnou sílu a schopnost nastavit si svoje hranice, má každý z nás. Nelíbí se vám, jak se k vám někdo chová? Tak už mu to nedovolte.

 

Udělejte změnu pro změnu

Jak už řekl Albert Einstein: „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky."  Takže, pokud toužíte ve svém životě něco změnit, musíte nějak změnit i své konání. Chcete, aby se změnilo chování vašeho partnera, přátel nebo dětí? Změňte to svoje k nim. Toužíte vydělat více peněž a realizovat díky nim svoje sny? Začněte pracovat jiným způsobem.  Svoje rozhodnutí udělat změnu můžete podpořit prostřednictvím křišťálu, který vám dodá potřebnou energii.

 

Březen v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v březnu

Nechte pokojnou silou větru odvát všechny vaše starosti, obavy a trápení. Lpět na minulosti vám do života nic nepřináší a naopak vás tíha předchozích událostí možná drží zpět v cestě za štěstím. Poděkujte za zkušenosti, kterém vám život prozatím dal, mějte v patrnosti lekce, které vám udělil, ale nenechte tyto minulé věci omezovat váš další rozvoj a růst. 

 

Nov v březnu

Začněte s čistým štítem a dodejte všemu, co vás obklopuje, vzdušnost a lehkost. Začněte s klasickým jarním úklidem, zbavte se dávno zapomenutého prachu nebo zapadaných pokladů pod gaučem a pomyslně s nimi koštětem vymeťte i negativní energii ze všech koutů. Nechte vaše květiny růst a prospívat bez suchých listů a staré hlíny. Nezapomeňte se zbavit nechtěných energií kolem vás a využijte sílu vykuřovadel. Nebojte se ušpinit si ruce a dopřát si kontakt se zemí třeba i prostřednictvím groundingu

  

Dorůstající měsíc v březnu

Zasévejte! Nejen nová semínka rostlin do půdy, ale i nové nápady, touhy a plány. Nenechte se zastavit, protože všechno, co si dovedete představit, může se i stát. Pokud ještě nemáte vision board, udělejte si ho. Protože, pokud nebudete vědět, co v životě chcete, jak se vám to potom může splnit? 

 

Úplněk v březnu

Naučte se přijímat změny a nové věci s lehkostí a úsměvem prostřednictvím jednoduchého rituálu. Vytvořte si talisman zasvěcený elementu vzduchu a la zvonkohra. Připevněte na provázek kousky lasturek, kamínků, zvonečků, peříček a všeho, co vás napadne. Myslete u toho na váš záměr prohloubit otevřenost vůči novinkám a změnám a umění využít jejich obrovský potenciál. Talisman poté zavěste do okna a pravidelně věnujte pár minut jeho pozorování a přijímání toho, co symbolizuje. 

 

 

.
.
.
PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – ÚNOR

Únor je měsícem prolínajících se energií a důkazem toho, že dokonalá harmonie potřebuje rozpory a protiklady. Je to také měsíc naděje a čistoty. Pojďme se společně podívat na to, jak proplout únorovými dny s radostí, lehkostí a uměním načerpat z něj co nejvíce pozitiv. 

 

Užívejte si kouzlo naděje

Začátkem února jsme mohli oslavit svátek Imbolc, který je u nás známější jako Hromnice. Nejen, že se postupně prodlužuje den a my si krok za krokem užíváme stále více světla, ale také se pomaličku začíná probouzet příroda. Oficiálně jsme teprve za půlkou zimy, ale Imbolc dříve symbolizoval právě její konec a blízké vyhlídky na jaro. 

 Vychutnejte si změny

V jednu chvíli vás za okny okouzlí třpytivý sníh objímající holé větve stromů a vzápětí hledíte do oslňující záře slunce, jehož paprsky dopadají na právě rašící trávu. Právě změny jsou důležitým krokem k transformaci. Nebojte se jich ani v běžném životě. Někdy s sebou mohou nést určitou dávku nejistoty, ale pokud už o změně uvažujete, vždy vám to riziko stojí za to podstoupit. Protože ať to dopadne jakkoliv, dopadne to pro vás pokaždé dobře.  

 

.
.
.

Plujte na vlně harmonie

Únor je stále ještě chladným měsícem, který nás vybízí k odpočinku a tvoření si útulného prostředí stejně, jako tomu bylo v lednu. Zároveň se v nás ale pomalu rodí nová energie, která nás nutí něco dělat. Využijte ji k dotahování plánů do dalšího období a začněte pomalu rozhýbávat svoje tělo. Uvědomte si, že bez tmy by nebylo světlo, bez spánku energie, bez stresu klid a bez smutku radost. Přijměte tyto rozpory jako cestu k dokonalé harmonii.

 

 Zahalte se do hřejivého objetí lásky

V lednu jsme vám radili sepsat si vše, co milujete, a vyplnit těmi věcmi celý únor. Pokud jste to neudělali, stále máte čas to napravit. Protože, ať chceme, nebo ne, ať Valentýna slavíme, nebo ne, ať máme partnera, nebo ne, únor je obecně považovaný za jeden z měsíců lásky a těmto myšlenkám nebo externím zmínkám o lásce se prostě nevyhneme. 

Zkuste udělat něco krásného nejen pro sebe, ale také pro někoho jiného. Stačí milý telefonát blízké osobě, drobná pomoc nebo úsměv někomu úplně neznámému či dobrý skutek se vším všudy. Říká se, že pokud něco chcete nebo potřebujete, musíte to sami nejprve dát. A to platí i v případě lásky

 

Zahřejte své srdce

Legenda praví, že v únoru vyšla bohyně Brigit z plamenů a svou velkou holí rozbila zmrzlou zem, aby mohla vyklíčit nová semínka. Když cítíte romantickou lásku a vášeň, máte pocit, jako by vás zevnitř hřál a možná až spaloval oheň. Zapalte si doma každý večer svíčku a chvíli vědomě pozorujte plamínek. Nejen, že si procvičíte techniku mindfulness, ale také si dopřejete zklidňující pocit uzemnění a pohody. 

 

Únor v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v únoru

Milujete svíčky, vykuřovadla i aromalampy s esenciálními oleji a rádi pomocí nich čistíte a harmonizujete svůj prostor? Nezapomeňte, že je třeba v čistotě uchovávat i je. Umyjte svícny, odstraňte zbytky vosků nebo usazené esence z aromalampy. Můžete také umýt stojánky nebo kadidelnice na vykuřovadla a všechny pomůcky si projít, srovnat, vytřídit a případně si sepsat, u kterých je třeba doplnit zásoby. Doma často intenzivně a krátce větrejte, abyste dovnitř vpustili čerstvý vzduch a novou energii.

Nov v únoru

Zamyslete se nad svými věcmi. Které oblečení rádi nosíte, jakou kosmetiku nadšeně používáte nebo třeba jak byste chtěli, aby vypadal váš ideální domov. Potom si položte otázku, zda věci, které máte, tyto představy naplňují a dělají vám radost. Pokud u některých odpovíte negativně, pryč s nimi. Možná to bude znít trochu radikálně, ale pokud vám nějaká věc nepřináší radost nebo užitek, nepotřebujete ji. 

Dorůstající měsíc v únoru

Projděte svoje plány, které jste si během zimy vymysleli, a dejte jim konkrétní obrysy a pořadí. Jedním z důvodů, proč některé plány a předsevzetí zkrachují, je to, že výsledků chcete dosáhnout příliš rychle nebo zvládnout mnoho věcí najednou. Ne nadarmo se říká: "Think big, act small."

Další věc je ta, jak maximálně zefektivnit své činnosti a nemuset říkat, že na ně nemáte čas. Příkladem může být i provádění rituálů, které půjde úplně samo s naší rituální sadou neboli přenosným oltářem, který si můžete vzít kamkoliv, a obsahuje vše, co potřebujete. Chytrými kroky a plánováním v pohodě stihnete mnohem více věcí.

 

Úplněk v únoru

Udělejte si večer jen pro sebe. Můžete rituálně očistit a nabít vaše kameny, dopřát si horkou sprchu nebo koupel, konečně přečíst oblíbenou knihu nebo se třeba brzy večer bez výčitek zachumlat do měkké postele a dívat se na seriál. Přidat můžete oblíbenou hudbu, aromaterapeutická srdíčka nebo milované jídlo. Poslouchejte svoje tělo, co zrovna potřebuje, a to mu s vděčností poskytněte. Za chvíli ho totiž čeká krásné, ale možná trochu energeticky náročné jaro. 

.
.
.

 

KRYSTALY PLNÉ LÁSKY

Růženín: Kámen Lásky a Soucitu


Růženín, často nazývaný "kamenem lásky", je ideální volbou pro Valentýna. Tento jemně růžový kámen je známý pro svou schopnost otevírat srdce, podporovat soucit a lásku nejen k ostatním, ale i k sobě samému. Věří se, že růženín pomáhá překonávat srdcové bolesti a posiluje vztahy, což z něj činí dokonalý dárek pro vašeho partnera.

.
.
.

 

Ametyst: Kámen Klidu a Moudrosti


Ametyst, s jeho hlubokými fialovými odstíny, je kámenem, který se váže na duchovní růst a klid. Je to ideální kámen pro ty, kteří hledají vnitřní mír a harmonii ve svých vztazích. Jeho schopnost pomáhat při uklidnění mysli a zklidnění emocí jej činí ideálním darem pro milovanou osobu, která hledá duchovní růst a stabilitu.

.
.
.

 

Růžový Ametyst: Harmonie Srdce a Ducha


Růžový ametyst, který kombinuje energii růženínu a ametystu, je skvělou volbou pro Valentýna. Jeho něžné růžové tóny jsou symbolem nežné lásky a emocionálního uzdravení. Tento kámen podporuje emocionální rovnováhu, čistí mysl a posiluje intuici, což přispívá k hlubokému porozumění v partnerských vztazích.

.
.
.

Achát: Kámen Stability a Ochrany


Achát, s jeho různými barevnými vrstvami a vzory, je kámenem ochrany, síly a harmonie. Jeho uklidňující energie může posílit vztahy a zároveň nabídnout pocit bezpečí a stabilitu. Achát je vhodný pro páry, které hledají dlouhodobou harmonii a pochopení ve svém vztahu.

.
.
.

 

Čaroit: Kámen Transformace a Inspirace


Čaroit, známý svými nádhernými odstíny fialové a jedinečnými vzory, je kamenem transformace. Pomáhá uvolňovat staré vzorce a podporuje osobní růst a inspiraci. Pro milované osoby, které jsou na cestě sebepoznání a změny,

je čaroit ideální volbou. Jeho schopnost podporovat hlubokou emocionální léčbu a transformaci činí z něj významný dárek na Valentýna.

 

Křišťál: Univerzální láska a čistá energie

Křišťál představuje univerzální lásku, posiluje vztahy a pomáhá odstraňovat energetické blokády, což umožňuje lásku volně proudit. Křišťál také zvyšuje schopnost jasné komunikace mezi partnery, což je zásadní pro zdravý a plodný vztah. Jeho darování na Den zamilovaných může být silným symbolem společné cesty plné lásky, porozumění a duchovního růstu.

.
.
.

Fluorit: Kámen Jasnosti a Rovnováhy


Fluorit, známý svými živými barvami a vzory, je kámenem, který podporuje jasnost mysli, koncentraci a rovnováhu. Je to ideální kámen pro ty, kteří hledají harmonii v komunikaci a emocionální stabilitu ve svých vztazích. Fluorit pomáhá rozeznávat hlubší pravdy a posiluje schopnost porozumět a přijmout různé aspekty vztahu.

.
.
.

Selenit: Čistota a klid

Selenit, s jeho perleťovým leskem a jemnou strukturou, symbolizuje klid, čistotu a duchovní osvětlení. Jeho darování na Valentýna představuje touhu po klidné a čisté lásce, která překonává všechny překážky.

.
.
.

 

JAK OSLAVIT DEN ZAMILOVANÝCH DOMA

Buďte jednoduše spolu

Svátek zamilovaných je příležitostí k oslavě lásky a partnerství. I když mnozí volí večer strávený ve fancy restauraci nebo výlet do divadla, oslava tohoto svátku doma může být stejně romantická, ne-li více. Ve vlastním domově můžete vytvořit intimní a osobní atmosféru, která bude přesně odpovídat vašim představám o dokonalém večeru. Chcete poradit, co k tomu potřebujete? 

Svíčky - voňavé a krásné! 

Jedním z nejjednodušších, ale nejúčinnějších způsobů, jak vytvořit romantickou atmosféru, je zapálení svíček. Svíčky nejenže přidávají měkké, lichotivé osvětlení, ale mohou také přidat do vašeho domova uklidňující vůně. Rozestavte je po celém obývacím pokoji nebo jídelně pro večeři při svíčkách, nebo dokonce v koupelně pro další krok vaší domácí oslavy.

 

 

.
.
.

 

Společná koupel

Společná koupel je skvělým způsobem, jak se uvolnit a strávit kvalitní čas s vaším partnerem. Přidejte do vody relaxační oleje nebo koupelovou sůl pro extra luxusní pocit. Můžete také zapálit svíčky a pustit klidnou hudbu, aby se zvýšila relaxační atmosféra. Nezapomeňte připravit měkké ručníky a župany, abyste po koupeli zůstali v pohodlí.

 

Romantický večer s partnerem

Plánování romantického večera nemusí být složité. Společné vaření večeře může být zábavným a intimním zážitkem. Vyberte si recept, který oba milujete, nebo vyzkoušejte něco nového. Po večeři si můžete pustit váš oblíbený film nebo seriál, nebo si jen tak povídat a užívat si společně strávený čas.

Připomeňte si společné zážitky

Oslava svátku zamilovaných doma vám dává příležitost vytvořit trvalé vzpomínky ve vašem vlastním intimním prostředí, ale také si připomenout ty, co už jste společně zažili. Ať už si vyberete jakoukoli z těchto aktivit nebo vymyslíte své vlastní, důležité je, že trávíte čas se svým partnerem a oslavujete vaši lásku.

Nezapomeňte zachytit některé z těchto chvil na fotografiích nebo si napsat o nich do deníku, abyste si mohli tyto zvláštní okamžiky připomínat i v budoucnosti.

 

.
.
.
PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – LEDEN

Tento měsíc je pro většinu z nás jedním z nejnáročnějších hned z několika důvodů. Surová spící příroda, chlad i dlouhé temné dny však mají své opodstatnění a jsou nedílnou součástí procesu rovnováhy. Pojďme se spolu podívat na to, jak si leden užít a využít jeho potenciál na maximum.

Dopřejte si delší odpočinek

Krátké dny nás přímo vybízí k tomu zůstat v posteli o něco déle a možná i častěji cítíme únavu. To je v tomto období naprosto přirozené. Nemějte proto výčitky kvůli zvýšené potřebě spánku a nebojujte s únavou. Jednoduše poslechněte svoje tělo, zachumlejte se do teplé peřiny a užívejte si kouzelné účinky říše snů. 

Chybějící energii harmonizujte prostřednictvím kamenů a krystalů. Jedním z těch, které vám dodají sílu a hřejivou energii, je tygří oko. Tento kámen pomáhá také s plánováním cílů a snů, což je v lednu příhodné. Ale o tom už níže v článku. 

Vytvořte si příjemné prostředí

Říká se, že to, v jakém prostředí se nacházíme, přímo ovlivňuje naši náladu a psychické rozpoložení. Pokud máte kolem sebe chaos, pravděpodobně se budete hůř soustředit na práci. Příliš mnoho věcí může vyvolat úzkost a pocit zahlcení. Pokud se vám u sebe doma nelíbí, těžko se vám tam bude dobře odpočívat. 

A právě v lednu budete doma trávit pravděpodobně více času. Zamyslete se nad tím, co by vám pomohlo cítit se doma příjemně. Jsou to nějaké nové doplňky, vytřídění věcí nebo přestěhování nábytku? Inspirujte se na IG profilu @yogaday.cz nebo @domov_carodejky.

Nezapomeňte také na energie, které se u vás doma hromadí. Energetický restart svému domovu dopřejete úplně jednoduše s vykuřovací svíčkou, která nádherně voní a zároveň čistí prostor.

 

 Obklopte se lednovými barvami

Podpořte lednovou energii prostřednictvím barev, které jsou ztělesněním přínosů tohoto období. 

Fialová – je barvou meditace, duchovna a propojení s vnitřním já. 

Bílá — symbolizuje nové začátky, naděje, sny i čistotu mysli. 

Šedá — elegantní barva neutrality, rovnováhy a organizace.

 

 

 Ponořte se do sebe

V lednu všechno utichá a magická síla zimy je na svém vrcholu. V tomto období se nejvíc ukáže, jak moc jsme vyrovnaní sami se sebou, jak moc nám vyhovují naše životy a vztahy. Protože právě v těchto dnech trávíme nejvíc času doma, sami nebo se svými nejbližšími. Pokud se nyní necítíte dobře, zamyslete se nad tím proč. Možná nemáte žádnou oblíbenou činnost, vaše vztahy úplně dobře nefungují nebo vám nevyhovuje místo, kde žijete. Udělejte vše proto, abyste se příští leden cítili skvěle. 

Pokud si nejste jistí ohledně některých životních otázek nebo třeba směru, kterým se dál vydat, vyložte si Karty s duší. Jsou nejen nádherné, ale taky se velmi snadno používají i těm, kteří s výkladem karet dosud nemají žádné zkušenosti. Třeba v nich i vy najdete důležité odpovědi nebo vhledy do svého života. 

  

Plánujte si sny

A právě poklidná temnota ledna nám dovoluje věnovat čas introspekci a plánování. Leden bývá měsícem předsevzetí, která velmi často zůstanou nenaplněná. Proč tomu tak je? Lidé si obvykle dávají moc velké cíle nebo se zařeknou pro věci, které oni sami ani moc nechtějí a spíš je nutí okolnosti. Co vlastně v životě chcete? Dopřejte si poklidnou meditaci, kde necháte svou mysl i srdce vizualizovat svoje sny. Vytvořte si vision board s co nejvěrnějšími obrázky toho, co chcete. Uděláte tak první krok na cestě ke spokojenosti. 

Hojnost do svého života přivoláte například prostřednictvím rituálu. Nechcete dlouze zjišťovat, co všechno k němu potřebujete? Od toho je tu naše předpřipravená Rituální souprava Hojnost, kterou využijí nejen začínající čarodějky. 

 

.
.
.

Udělejte prostor lásce

Leden může leckomu přijít jako velmi temné a možná až depresivní období. Ale právě tehdy nás nejvíc nabíjí a drží nad vodou láska. Nemusí to být jen láska k partnerovi, dětem nebo rodině. Je to láska k oblíbeným věcem, každodenním maličkostem i láska k sobě samotným. Sepište si na papír, co milujete. Cokoliv vás napadne. A snažte se těmito věcmi naplnit celý leden i další měsíce. Buďte vděční za to, jací jste, oceňte svoje přednosti a poděkujte svému tělu, že vám tak dobře slouží a nosí vaši duši po cestách za dobrodružstvím. 

Podpořit láskyplnou atmosféru můžete i prostřednictvím svíčky s nádhernou vůní jasmínu a bergamotu a příznačným názvem – Láska

 

Leden v souladu s fázemi měsíce

Couvající měsíc v lednu

 Zkuste se sladit s ubývajícím měsícem a v určitých oblastech také trochu ubrat. Zbavte se nepotřebných věcí, nepořádku, dluhů a nesplněných slibů. Ubrat můžete i v množství slov a spíše poslouchat, co vám říkají druzí. Vyslechněte si jejich přání, obavy i radosti a buďte jim oporou. 

Nov v lednu

První novoluní v novém roce je pro mnohé kultury teprve ten pravý okamžik pro začátek něčeho nového. Říká se, že pokud ve svém životě chcete přivítat něco nového, musíte tomu nejprve vytvořit prostor. Uvědomte si, co vám v životě nepřináší tolik radosti a místo toho byste rádi přivítali něco nového. Teď je ten správný čas na nové začátky. 

Dorůstající měsíc v lednu

Uvědomte si, koho ve svém životě milujete a rádi byste s ním trávili víc času. Zkuste i po svátcích podpořit rodinné vazby a zorganizujte rodinné setkání. Buďte tím, kdo vezme věci do svých rukou a upevní přátelské, rodinné, ale třeba i partnerské vztahy. 

Úplněk v lednu

Studium je jedním z nejdůležitějších pilířů seberozvoje. Pokud máte nějaké konkrétní sny, prozkoumejte možnosti, jak jich můžete dosáhnout. Zaměřte se na metody sebepoznání a položte si otázku, o kterém tématu byste se rádi dozvěděli víc. Nahlédněte do rodinné historie a zjistěte něco o svých předcích.  

7 položek celkem
Zpět do obchodu