PRŮVODCE ROKEM OD YOGA DAY – ČERVENEC

Vstupme společně do měsíce, jehož dominantou jsou bouřky a voda, která symbolizuje emoce, očistu a regeneraci. To rezonuje s přírodním cyklem tohoto období, kdy se příroda zavlažuje a obnovuje. Pojďme se podívat na to, jak vnést očistné síly července a přirozeného koloběhu života do našich běžných dnů.  

Přijměte destruktivní sílu bouře

Pro někoho jsou bouřky děsivé a každý nečekaný úder blesku je zahalen mrakem strachu. Je třeba si ale uvědomit, že tahle neuvěřitelná a občas destruktivní síla přináší přírodě vláhu a přispívá k její obnově. Bouřka je výbuchem nahromaděné energie, potlačovaných emocí a možná i přílišného ticha. Vpusťte k sobě její sílu a nemějte z ní strach. Uvolnění a destrukce všeho, co nám už neslouží, dokáže přinést novou čistou energii do našeho života. Jak se říká – občas musí něco zaniknout, aby se mohlo zrodit něco nového. 

Nechte proudit emoce

Víte, že potlačované emoce se ukládají v našem fyzickém těle a zároveň negativně působí i na naši psychiku? Není důvod se stydět za žádnou emoci a i ty z našeho pohledu negativní je třeba si prožít. Pokud máte strach z toho, že vás emoce ovládnou v moment, kdy si dovolíte je pustit, zkuste je prostě jen pozorovat. Nehodnoťte, jestli jsou dobré nebo špatné, proč se tam vzaly nebo proč jsou tak intenzivní. Nechte je prostě plynout, aby vám ukázaly to, co potřebujete, a pak v klidu odezněly.

 

.
.
.

Užívejte si krásu květin

V červenci není těžké narazit na nádherně barevné květiny, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Pokud je vám líto trhat je "jen tak" kvůli pár dnům, po které vám budou dělat společnost, udělejte to jinak! Sušené květiny sice nejsou tolik výrazné jako ty čerstvé, ale za to si můžete jejich krásu užívat mnohem delší dobu. Můžete je svázat a na pár dní pověsit vzhůru nohama nebo je rozložit na plech s pečicím papírem. 

Jednou z rostlin července je levandule, která nádherně vypadá i sušená a zároveň pořád krásně voní. Levandule je spojovaná s očistou, ochrannou energií a klidem. Pomáhá zklidnit mysl, podporuje spánek a je často využívaná v aromaterapii. Symbolizuje lásku, oddanost a štěstí.

Spojte se s přírodou v kruhu života

Vyrazte do přírody a nasbírejte si oblíbené květiny, ze kterých potom upleťte věnec – kruh symbolizující nekonečnost, věčnost a koloběh života bez začátku a konce. Můžete si jej dát na hlavu a spojit se tak s přírodou, růstem a duševním klidem, nebo ho pustit po vodě s nějakým přáním, či ho pověsit na domovní dveře a využít jeho ochranných vlastností.

 

Očistěte krystaly pomocí kouře

Jednou z možností, jak očistit kameny a krystaly, je kouř. Tahle varianta je ideální zejména pro ty kameny, které se nesnáší s vodou. Zároveň je to i krásný rituál, který si můžete užít při horkém červencovém večeru a spojit ho třeba i s meditací. Vyberte si vykuřovadlo a zapalte je podle typu buď v kadidelnici nebo ruce a po chvíli sfoukněte. Držte krystal nad kouřem a pomalu ho otáčejte tak, aby byla celá jeho plocha vystavená kouři. Při procesu se zaměřte na myšlenku očisty kamene od negativní energie. Pokud se chcete dozvědět vše o vykuřovadlech, mrkněte na tento článek

.
.
.

Červenec v souladu s fázemi měsíce

Nov v červenci

Říká se, že jedním z největších životních úkolů každého člověka je zjistit, kým vlastně je. Kdo vlastně jste vy? Víte, co byste na to odpověděli? Zkuste se nad touto otázkou zamyslet a uvědomit si, jestli se ve svém životě chováte v souladu s vlastními hodnotami. Jestli jste se třeba příliš nenaučili přizpůsobovat okolí a nezačali tak ztrácet sami sebe. A pokud ano, sepište si konkrétní kroky ke změně a zařaďte je do své denní rutiny. 

Dorůstající měsíc v červenci

Dočerpejte svou hladinu inspirace! Zkuste doplnit svůj vision board, sledujte inspirativní profily na sociálních sítích a protřiďte si uložené příspěvky. Pak si vyberte jednu věc a zkuste ji! Jeďte sami na dovolenou, uháčkujte si tašku, uvařte složité jídlo, radikálně změňte účes nebo jděte třeba jezdit na koni. Začněte si pomalu plnit sny. 

Úplněk v červenci

Když je měsíc v úplňku, dejte si pauzu a věnujte čas skutečnému ocenění sama sebe. Shrňte si, co se vám všechno povedlo, co jste se naučili nebo co už umíte, co vám jde a v čem jste dobří. S vděčností a opravdovostí to skutečně prožijte a nechce pocit vděčnosti a hrdosti, aby se dostal tak hluboko, aby se mohl dotknout vaší duše. Tento moment si zapamatujte a kdykoliv se vám bude zdát, že je něco nemožné, vzpomeňte si na něj. 

Couvající měsíc v červenci

Manifestujte si budoucnost. Bez obav a bez omezení. Co byste chtěli dělat, kdybyste mohli? Ale počkat... vždyť vy můžete. Vyberte si jednu životní oblast, ať už to jsou vztahy, bydlení nebo třeba práce, a vytáhněte si k ní jednu kartu, která vám prozradí, na co se v ní nejvíce zaměřit. 

.
.
.
Zpět do obchodu