JAK NA MANIFESTACI – TECHNIKY A SÍLA PŘÁNÍ

Říká se, že si máme dávat pozor na to, co si přejeme, protože to někdy může dopadnout tak trochu jinak, než jsme si představovali. O tom, že síla přání je mocná, vás asi nemusíme dlouho přesvědčovat. Ale jak to vlastně funguje a jak si správně přát, abyste v životě získali lepší zdraví, finanční úspěch nebo láskyplné vztahy?

Co je manifestace a jak funguje zákon přitažlivosti

Manifestace je technika pracující se zákonem přitažlivosti – vědecky podloženým fenoménem, který funguje na principu, že podobné přitahuje podobné. Myšlenky mají obrovskou moc ovlivňovat naši realitu. Co si myslíme a čemu věříme, utváří náš pohled na svět a následně i naše činy. Myšlenky vysílají do vesmíru energetické vibrace, které přitahují odpovídající zkušenosti. Manifestace je vlastně cílené zaměření se na pozitivní myšlenky a vizualizaci svých přání tak, abychom si je přitáhli do svého života. Víte vůbec, co si doopravdy přejete?

Přínosy manifestace

 • Pomáhá stanovit si životní priority a definovat cíle. 

 • Posiluje odhodlání a motivaci.

 • Podporuje pozitivní myšlení a dobrou náladu.

 • Zesiluje sebedůvěru a víru ve své schopnosti.

 • Přináší do života nové situace a příležitosti.

 • Přispívá k seberozvoji.

 • Pomáhá zlepšit vztahy s okolím díky pozitivnějšímu přístupu.

 • Redukuje stres, úzkosti, letargii a depresivní stavy. 

Manifestace peněz, přání, zázraků nebo lásky

Víte, co je smutné? Že hodně lidí vlastně neví, co si ve skutečnosti přeje. Vážně. Pokud vy sami nepatříte mezi ně, zkuste se zeptat někoho jiného, co by si v životě nejvíc přál, a nespokojte se jen s odpovědí, že chce být šťastný. To je tak obecné, že vesmír naprosto nemůže tušit, co to přesně znamená. Zásadní věcí tedy je uvědomit si, co v životě skutečně chcete a nebát se si o to říct. 

Manifestovat můžete naprosto cokoliv a není třeba se obávat toho, že je to "moc". Samozřejmě by to mělo být v mezích reality, ale jinak se ve svých snech nemusíte vůbec omezovat. Nebojte se být nároční a chtít pro sebe to nejlepší. Zasloužíte si to! Takže, ať už toužíte po životní lásce, velké změně nebo výhře v loterii, řekněte si o to!

.
.
.

Techniky manifestace

Manifestovat můžeme hned několika způsoby. Nejlepší je samozřejmě jejich kombinace, ale začít můžete klidně i jednou technikou, která vám ze začátku bude nejpřirozenější. Většina metod funguje na principu "Fake it till you make it", aneb představuj si nebo chovej se tak, že už máš to, co v životě chceš, dokud to skutečně nedostaneš.

Vizuální techniky manifestace – Vision Board

U této metody se snažíme konkrétně představit věci nebo situace, které bychom si v životě přáli mít. Udržet tyto obrazy v hlavě je však docela fuška, a proto nám pomůže Vision Board. Což je vlastně vizuální reprezentace skutečných věcí nebo situací pomocí fotografií a obrázků. Česky se často nazývá "nástěnka snů" nebo "nástěnka přání", případně "nástěnka cílů".

Stačí si najít co nejpřesnější obrázky vašich snů a ty si potom vylepit doma na nástěnku nebo si s nimi třeba vyzdobit plochu počítače tak, abyste je měli co nejvíce na očích. Dívejte se na ně a představujte si, jak na těch místech doopravdy jste a ty věci skutečně už máte. 

Manifestace a afirmace

Afirmace jsou pozitivní výroky, které opakujete pravidelně, aby se staly součástí vašeho podvědomí a pomohly vám dosáhnout vašich cílů. Stačí si zvolit tu kterou oblast života a konkrétní výsledek, kterého byste chtěli dosáhnout. Afirmace vždy formulujte v přítomném čase a tak, jako byste svých cílů už dosáhli. 

Uvedeme si příklad. Místo "chtěl bych žít u moře a nemuset pracovat" zkuste "žiju u moře a jsem zajištěný tak, že nemusím pracovat" a přidejte další konkrétní věci a opravdu si představujte, že tam jste a tu realitu už žijete. Zkuste praxi afirmací zařadit jako vaši každodenní rutinu. Stejně, jako si čistíte zuby, si každý den vyhraďte několik minut na opakování vašich připravených afirmací. 

Manifestace a meditace

Meditace dokáže výrazně podpořit proces manifestace vašich cílů a přání. Není to jenom relaxační technika, ale také způsob, jak se naučit soustředit na své hlubší touhy a myšlenky. Pravidelná meditace může pomoci uklidnit mysl, zvýšit vnitřní klid a otevřít prostor pro kreativitu a inspiraci. Už jen to, že meditujete, pomáhá schopnosti manifestovat. Během meditace si také můžete vizualizovat svoje přání (jako kdybyste se dívali na ten svůj Vision Board) nebo si opakovat nějaký výrok (afirmovat), což zesílí celkový efekt. A jak správně meditovat, si přečtete v tomto článku

Další techniky manifestace

Manifestaci můžete podpořit několika dalšími způsoby, mezi které patří například:

 • scripting (psaní přání),

 • mindfulness,

 • harmonizace čaker,

 • kraniosakrální terapie,

 • provádění rituálů,

 • práce s kameny a krystaly,

 • soundhealing,

 • pohybem (u jógy například prostřednictvím vložení záměru – sankalpy, do vlastní praxe),

 • přizpůsobení manifestace fázím měsíce.

Čemu se u manifestace vyhnout a jak si správně přát

Manifestace vám může extrémně pozitivně změnit život, ale, jako všechno v životě, nic není jen tak. Níže si vypíšeme několik tipů, jak si právně přát, nebo čemu se naopak vyhnout. 

 1. Nepřejte si nic negativního ani pro sebe, ani pro jiného člověka. Přání s negativní vibrací, budou mít ve výsledku negativní dopad na vás. 

 2. Buďte co nejkonkrétnější a nedávejte vesmíru příliš mnoho prostoru pro fantazii – nemuselo by to dopadnou tak, jak jste si původně přáli. 

 3. Nebuďte pasivní. Samotné přání většinou nestačí a je třeba se chovat se v souladu se svými sny.

 4. Nečekejte, že se vše stane hned a přehnaně nekontrolujte výsledky. Věřte, že vše přijde ve správný čas. 

 5. Věřte svému přání i sobě samotným, protože všechno, co si dokážete představit, může se i stát. 

 6. Vyhněte se negativním myšlenkám i lidem, kteří by mohli nepříznivě ovlivnit vaše vibrace. 

 7. Buďte důslední a manifestujte každý den. 

.
.
.

Příklad nesprávné manifestace

Monika myslí na to, že jí štve kolegyně, že jí nebaví pracovat a že by chtěla jet na dovolenou, kde se bude válet na pláži. Její manifestace vypadá takto: "Tenhle měsíc chci mít nohy nahoře a aby za mě musela makat Jana." Co je tady špatně? Skoro všechno. Pojďme si to shrnout.

 • Monika má negativní myšlenky (nebaví jí práce a štve jí kolegyně).

 • V manifestaci přeje něco špatného kolegyni.

 • Nepoužívá přítomný čas.

 • Není ve svém přání konkrétní. 

Jak to může dopadnout? Spousta negativní energie a nekonkrétní přání může klidně vyústit v situaci, kdy Monika sice bude mít nohy nahoře, ale v sádře nad nemocniční postelí. Jak by Moničina afirmace správně mohla vypadat? "Odpočívám na dovolené na pláži a užívám si volné dny. Slyším šumění moře, písek mi příjemně zahřívá tělo a jsem šťastná a spokojená." Ideálně by na Vision Boardu měla mít fotku konkrétní destinace, pláže i hotelu, kam by chtěla jet.  

 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu manifestace, pamatujte si, že vaše myšlenky a energie mají velkou moc. Každý den máte příležitost tvořit si svou vlastní realitu. Manifestace není pouze technika, ale životní styl, který vám může přinést naplnění a radost. Stačí jen začít, věnovat jí trochu času a úsilí a dívat se, jak se vaše sny stávají realitou. 

Zpět do obchodu